Oldal kiválasztása

15-letna najstnica je storila čudež v sosednji bližini

Izvedel je neprimerljivo dejanje. Skoraj otrok, a tudi najboljši odrasli se ga lahko bojijo.

Cori Gauff, srečni poraženec na glavni mizi, je na turnirju za ženski tenis v Linzu osvojil 250.000 ameriških dolarjev. V nedeljskem finalu avstrijskega turnirja je bila po pestrem boju boljša (6: 3, 1: 6, 6: 2) od Latvije Jelene Ostapenko.

Petnajstletni čezmorski igralec- ki se je na letošnjem Grand Slam v Wimbledonu prebil v mednarodni polfinale -je odlično izkoristil svojo sposobnost da se je po spodletelem kvalifikacijskemu izboru uvrstil na prvo mesto. Na poti do finala je izgubil le en niz in v močni borbi v zadnji uri v 1 uri 40 minut premagal prvaka Roland Garrosa 2017.

Gauff je trenutno na 110. mestu lestvice WTA po prvi zmagi na turnirju v prvih 100 – okoli 70. – od ponedeljka.

Fotó: pixabay.com

Ameriški najstnik je od leta 2004 najmlajši zmagovalec turnirja WTA.